Temperature te dni niso pretirano nizke, snežnih padavin ni od nikoder, naši tekmovalci in tekmovalke pa kljub temu trdo trenirajo ter uspešno nastopajo na mnogih tekmovanjih. Številni člani našega kluba so se v soboto in nedeljo merili na kar šestih prizoriščih. Polagoma se približujejo raznovrstni vrhunci letošnje zimske sezone, zato se tudi forma naših skakalcev ter skakalk temu primerno vzpenja.

Ponovno so se v boj za pokalne točke spustili člani in mladinci. Tokrat so se prvič v sezoni merili na kranjski “stotki”. Med mladinci do 16 let so naši fantje zabeleželi naslednje uvrstitve:
20. Aleš Rus
23. Nejc Birk
26. Blaž Možina
Rezultati mladinci do 16 let

Nejc in Blaž sta se v sobotnih popoldanskih urah udeležila tudi drugega dela kombinatorske preizkušnje. Nejc je z odličnim, drugim časom teka končal na 6. mestu, Blaž pa se je uvrstil na 10. Rezultati mladinci do 16 let NK

V kategoriji do 18 let sta nastopala Timotej Jeglič in Maksim Bartolj. Timotej je skočil na visoko 6. mesto, Maksim pa je po nekoliko ponesrečenem drugem skoku zasedel 9. mesto. Rezultati mladinci do 18 let

Tudi pri dekletih v tej starostni kategoriji smo imeli predstavnico, in sicer Emo Volavšek. V prvi seriji je skočila 77 m, v drugi pa dva metra dlje, kar je zadoščalo za končno 4. mesto. Rezultati mladinke do 18 let

Najstarejši mladinci so prikazali všečne skakalne predstave, to pa vsekakor velja tudi za Matijo Vidica in Benjamina Podobnika. Matija je skočil tik pod zmagovalne stopničke (4.)., Benjamin pa si je priskakal 8. mesto. Rezultati mladinci do 20 let

Tudi med člani smo spremljali dolge in lepe skoke. Matija Štemberger je tokrat skočil do 5. mesta, Gašper Sršen pa je zasedel mesto za njim. Rezultati člani

_______________________________________________________________________________________

Ostajamo v Kranju, prestavili se bomo le nekaj sto metrov naprej (ali nazaj) po cesti, v center Gorenja Sava. Na tamkajšnji “štiridesetki” so potekala pokalna tekmovanja do 12 in 13 let, v istih kategorijah pa so se borili še za državne naslove v nordijski kombinaciji. Gremo lepo po vrsti. Odlično šesto mesto je v najmlajši kategoriji zasedel Jaša Kokalj, Patrik Amon pa je končal zgolj mesto za njim. Tudi tretji Ilirijan pa je skočil do pokalnih točk, Nik Kurent je namreč pristal na 26. mestu. Rezultati dečki do 12 let

Vsi trije so se podali še na tekaško progo, na kateri so si pritekli naslednje uvrstitve:
4. Patrik
6. Jaša
15. Nik
Rezultati dečki do 12 let NK

Z dvema skokoma čez K-točko je suvereno zmago pri deklicah slavila Mia IngoličRezultati deklice do 12 let

Urh Matjašič (5. mesto) in Jaša Juršič (6. mesto) sta poskrbela za dvojno uvrstitev med najboljšo šesterico pri dečkih do 13 let, Gašper Kramar pa je skočil tik za “top ten”, na 11. mesto. Rezultati dečki do 13 let

Še bolje pa so se naši pobje odrezali na kombinatorski tekmi. S prednostjo 22 sekund pred druguvrščenim je zmago in s tem naslov državnega prvaka osvojil Urh. 28 sekund je za njim zaostal Jaša, kar je zadoščalo za najnižjo stopničko odra za zmagovalce. 6. rezultat na skakalnici in 8. na tekaški stezi sta Gašperju prinesla končno 7. mesto. Rezultati dečki do 13 let NK

Tudi v kategoriji deklic do 13 let je Ilirija odnesla naslov državne prvakinje, za to pa je poskrbela Mia, ki je uspešno ubranila prvi štartni položaj, ki si ga je priborila z najboljšim skokom. Rezultati deklice do 13 let NK

Iz Kranja pa se selimo v Râșnov. V kraju, ki leži v centralnem delu Romunije, dobrih 130 km od prestolnice Bukarešte, je potekal svetovni pokal za ženske. 9. in 10. posamična preizkušnja v sezoni sta se odvijali na 97-metrski skakalnici. Ponovno nas je z dobrimi uvrstitvami razveselila Špela Rogelj. Obe tekmi je končala kot tretja najboljša Slovenka, na prvi se je povzpela na 17. mesto, drugo pa je končala le mesto nižje.

V bavarskem mestecu Rastbüchl so bile na sporedu preizkušnje FIS pokala v kategoriji deklet in fantov. Na skakalnici s K-točko pri 74 metrih je v sobotnem dopoldnevu preizkus pripravljenosti najprej čakal dekleta, med njimi tudi Pio Mazi. Na izenačeni tekmi je po prvi seriji zasedala 6. pozicijo, po finalni seriji pa je pristala na 10. V nedeljo pa ji je v finalni seriji uspel skok po rezultatski lestvici, saj se je z 10. prebila na končno 8. mesto. Med fanti je nastopil Lovro Kos, ki je prvo preizkušnjo zaključil na 10. mestu, na drugi tekmi pa se je uvrstil mesto nižje.

Zaključujemo pa v Turingiji in tamkajšnjem Oberhofu, kamor se je na dve tekmi Alpskega pokala v nordijski kombinaciji podal Matic Garbajs. Na prvi je po skakalnem delu zasedal 56. mesto, vendar se nato ni udeležlil tekaškega. Na drugi tekmi pa pa je bil po skokih 59., po 5 km teku pa je končal na 64. mestu.