Minuli teden je minil v znamenju tekmovalne pavze za večino naših tekmovalcev. Kljub temu pa lahko znova poročamo o sijajnih dosežkih naših mladincev do 20 let (v nordijski kombinaciji) in mladincev ter mladink do 16 let, ki so se merili za državne naslove.

V soboto so se najprej v smučino mislinjske 93-metrske skakalnice pognali nordijski kombinatorci do 20 let. V skakalnem delu je izmed Ilirijanov največ točk zbral Matic Garbajs, kar je zadostovalo za 5. mesto, Nejc Birk je tek pričel z 12. položaja, Juš Krivic s 14., Blaž Možina pa je štartal mesto za njim. Matic je v cilj pritekel na 6. mestu in tako ubranil mesto med dobitniki priznanj. 6. čas teka je Juša pripeljal do končnega 9. mesta, Nejc je obdržal 12., Blaž pa je DP zaključil na 16. Rezultati mladinci do 20 let NK

Nedeljo pa so za boj za državne naslove izkoristili mladinci in mladinke do 16 let. Ob 9. uri se je pričela zanimiva preizkušnja, ki se je je udeležilo kar 12 Ilirijanov. Pri mladincih je številčno konkurenco ugnal Rok Masle in tako osvojil naslov državnega prvaka. Izjemno predstavo je prikazal tudi Nejc Ingolič, ki je stopil na tretjo stopničko odra za zmagovalce. Odlične skoke so prikazali tudi ostali naši tekmovalci, Žan Hriberšek je prišel do 18. mesta, do točk pa se je prebil še Miha Sinčič na 28. mestu. 32. najboljši izid je dosegel Jošt Bogataj, Nejc Birk je bil 39., Anej Macur pa 43. Med petdeseterico sta se uvrstila še Aleš Rus (46.) in Matija Ris Šikovc (48.). Jure Simsič ter Blaž Možina pa sta si priskakala 55. oz. 56. mesto. Rezultati mladinci do 16 let

Pri dekletih se je za čim višjo uvrstitev potegovala Tinkara Gros, njena skoka pa sta ob koncu zadostovala za 7. mesto. Rezultati mladinke do 18 let

Za fantastičen zaključek dneva pa so poskrbeli fantje na ekipni tekmi. Ekipa, v postavi Jošt, Žan, Rok in Nejc I. je osvojila naslov državnih prvakov! Aleš, Miha, Nejc B. in Anej pa so skočili na 8. mesto. Rezultati mladinci do 16 let ekipno