od 13.9.2013 do 15.9.2013

Ursa_Spela_RUS

V minulem vikendu so se odvijala tekmovanja v Rusiji (GP), na Norveškem (COC), v Švici (AP) in v Žireh (PC). Povsod so se jih udeležili tudi naši tekmovalci in tekmovalke, najbolj uspešna pa je bila zagotovo Urša Bogataj, ki je posegla po visokih uvrstitvah. V petek, 13.9., je tekmo končala na odličnem 5. mestu, v soboto pa je bila 8. Špela Rogelj je v petek osvojila 28. mesto, v soboto pa žal ni prišla do točk (31.). Fantje so v soboto, tako kot dekleta oba dneva, skakali na manjši napravi – HS 106 m. Edini Ilirjan, Andraž Pograjc, ni prišel do točk, tekmovanje je končal na 35. mestu. V nedeljo so skakali na HS 134 m, kjer je Andraž osvojil 26. mesto.

Uradni rezultati GP:
petek, 13.9.2013 – dekleta
sobota, 14.9.2013 – dekleta
sobota, 14.9.2013 – fantje
nedelja, 15.9.2013 – fantje

V Lillehammerju se je tekmovanj za celinski pokal udeležil le Matic Kramaršič, ki je v soboto ostal brez finalnega skoka (32.), v nedeljo pa je tekmovanje končal na 22. mestu.

Uradni rezultati COC:
sobota, 14.9.2013
nedelja, 15.9.2013

Štirje mladinci so se na pregledni tekmi v Kranju uvrstili v ekipo, ki je odšla v Einsiedeln na tekmovanja za alpski pokal. Žal ni nihče osvojil točk, dosegli pa so naslednje uvrstitve: sobota (Nejc Seretinek 37., Matic Rogelj 42., Urban Šeme 44. in Rok Setnikar 53.) ter nedelja (Matic 34., Nejc 37., Urban 50. in Rok 53.).

Uradni rezultati AP:
petek, 13.9.2013

V Žireh pa so se za točke Pokala Cockta (tudi v nordijski kombinaciji) borili naši dečki, stari do 12 in 13 let. Na posamični tekmi mlajših (D-12) je bil najboljši Ilirjan Nik Škof na 18. mestu. Gal Ivanov je bil 21., Uroš Jovanović 25. in Timotej Jeglič 26.. Pri dečkih do 13 let je bil najboljši Damjan Suzič na 5. mestu, Boštjan Baras je bil 13., Jan Novotny pa 24.. Vsi fantje so se udeležili tudi tekme za nordijsko kombinacijo na rolerjih, kjer so dosegli naslednje uvrstitve: Damjan 9., Gal 21., Uroš 26., Boštjan 26., Nik 36., Timotej 37. in Jan 43..