S članskim državnim prvenstvom na planiški Bloudkovi velikanki se je zimska sezona pričela tudi v slovenskem pokalu 🇸🇮🏆.

Prva tekma sezone na slovenskih tleh je že postregla z boji za državne naslove v ženski, moški ter ekipni konkurenci. Preizkušnje, ki so jih zaznamovale močno deževje, na trenutke pa tudi neugodne vetrovne razmere, so bile nekako le spravljene pod streho.

Pri dekletih sta se obe Ilirijanki uvrstili med najboljšo šesterico. Urša Bogataj je na 2. mestu le za točko zaostala za ubranitvijo naslova državne prvakinje, skoka Špele Rogelj pa sta zadostovala za uvrstitev na 6. mesto. Rezultati dekleta

Med fanti smo imeli kar osem predstavnikov, ki so se na rezultatski lestvici zvrstili od 20. do 44. mesta. Na 20. poziciji je končal Rok Masle, mesto za njim je zasedel Lovro Kos, Timotej Jeglič si je priskakal 27. mesto, Maksim Bartolj je bil 30., na 37. mestu najdemo Matijo Vidica, takoj za njim Gašperja Sršena, Matija Štemberger je bil 40., Benjamin Podobnik pa je skočil do 44. Rezultati fantje

Preizkušnja ekip je bila zaključena že po prvi seriji, ki je ilirijanskim ekipam prinesla sledeče uvrstitve: Timotej, Matija V., Rok in Lovro so stopili na najnižjo stopničko odra za zmagovalce, Benjamin, Gašper, Matija Š. ter Maksim pa so se uvrstili na 10. mesto. Rezultati ekipno